“Actief en Vitaal, Samen Sterk”

Vorige maand stond er in Trouw een interessant artikel over een studie gepubliceerd in het tijdschrift New England Journal of Medicine. Na chemotherapie bewegen onder begeleiding van een coach vermindert het risico op terugkeer van kanker met een derde en vergroot de overlevingskansen. Er deden 889 deelnemers met darmkanker mee in 55 ziekenhuizen in verschillende landen.

Anne May, hoogleraar klinische epidemiologie van het UMCU en het Nederlands Kanker Insituut denkt dat deze studie het verschil kan gaan maken. Nu kunnen we laten zien dat bewegen een middel is waarmee kankerpatiënten hun kansen op overleving kunnen verbeteren. Hoe mooi zou het zijn als beweegprogramma’s in de toekomst onderdeel worden van standaardzorg.

Laura Haakmeester heeft voor de gasten van SamenhuiS een mooi wandel/beweegprogramma bedacht. Haar motto is “Actief en Vitaal, Samen Sterk”! Want samen bewegen, samen plezier hebben en lachen, in een omgeving waar iedereen elkaar begrijpt, dat verbindt, versterkt en geeft energie.

Iedere 3e donderdag van de maand staat ze om 10.30 u klaar bij SamenhuiS om met jou aan de slag te gaan. Aanmelden kan via de  agenda op de website of door een e-mail te sturen naar info@samenhuiS.org.